Sztuka generatywna – cykl warsztatów
Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Partnerzy: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
Czym jest sztuka generatywna? Podczas cyklu warsztatów będziemy szukać odpowiedzi na to pytanie, pozwalając przy tym zatrzeć się granicom między projektowaniem graficznym a kodowaniem. Uczestnicy poznają historię sztuki generatywnej, a także będą mogli spojrzeć na kod jako narzędzie projektowe, oraz na programowanie jako praktykę artystyczną.
Podczas trzech sesji poznamy podstawy programowania w TouchDesigner, przeznaczonym dla twórców programie specjalizującym się w kreatywnym kodowaniu. Dzięki graficznemu interfejsowi użytkownika program świetnie nadaje się dla początkujących i pozwala na eksperymenty twórcze. Wspólnie nauczymy się tworzyć narzędzia generatywne, personalizować je i wykorzystywać w projektach.
02.02.2023 - Sesja 1: Historia sztuki generatywnej
03.02.2023, 04.02.2023 - Sesje 2 i 3: Zapoznanie z programem TouchDesigner, podstawy projektowania generatywnego
Benedikt Pfisterer jest artystą generatywnym, który pochodzi z Górnej Austrii, ale mieszka w Wiedniu. W swoich pracach, tworzonych głównie przy pomocy algorytmów, zgłębia relacje między człowiekiem a technologią. Poprzez badania oparte na sztuce kwestionuje granice między tym, co naturalne i sztuczne, oraz to, jak algorytmy wpływają na ludzkie zachowanie. Dzięki pracy w wiedeńskim Burgtheater jako wideograf i technik medialny wykorzystuje w swoich projektach podejście teatralne i literackie.
02.-03.02.2023 (czw.-pt.), 17:00-20:00
04.02.2023 (sob.), 12:00-15:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Po angielsku
Wstęp wolny, konieczna rejestracja tu: marta.kaluzna-golab@bmeia.gv.at