Playtest i rozmowa
Wrangling Genre Complexity
The Many Buckings of a Video Game – and how to Keep them in Check
Z Felixem Schnizem (Uniwersytet w Klagenfurcie) i Benjaminem Hanusskiem (Polish-Japanese Academy of Information Technology)
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, PJATK Game Lab, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
Podczas wieczoru przeanalizujemy złożoność gatunków występujących w grach wideo. Omówimy znaczenie rozumienia gier wideo poza ich aspektem rozrywkowym i zastanowimy się nad ich głębszą wartością kulturową. Szczególną uwagę poświęcimy grze "Gorki 17" i jej wpływowi na rozwój historii gier wideo. Dr Felix Schniz, który jest nie tylko współzałożycielem, ale także kierownikiem programu studiów magisterskich Game Studies and Engineering na Uniwersytecie w Klagenfurcie, odegra kluczową rolę w dyskusji na ten temat. Dzięki jego zaangażowaniu i badaniom ujawnione zostaną nowe perspektywy analizy i zrozumienia gier wideo oraz ich miejsca w dzisiejszej kulturze.
Dr Felix Schniz jest współzałożycielem i dyrektorem programowym studiów magisterskich Game Studies and Engineering na Uniwersytecie w Klagenfurcie w Austrii. Ukończył studia licencjackie z anglistyki i amerykanistyki na Uniwersytecie w Mannheim, gdzie następnie dołączył do programu magisterskiego Cultural Transformations of the Modern Age: Literatura i Media. W swojej pracy doktorskiej próbuje odpowiedzieć na pytanie, czym jest doświadczanie w grach wideo?, a jego współczesne badania koncentrują się na znaczeniu doświadczenia, teorii gatunku i znaczeniu subiektywności w badaniach nad grami analogowymi, grami wideo i światami wirtualnymi.
Benjamin Hanussek pracuje jako specjalista ds. lokalizacji i kontroli jakości w Wargaming, wiodącym deweloperze i wydawcy gier znanych z "World of Tanks". Czerpiąc z poprzednich doświadczeń jako edukator i badacz w dziedzinie Game Studies, nadal angażuje się na rzecz społeczności, organizując wydarzenia związane z grami i kulturą w imieniu Polsko-Japońskiej Akademii Informatycznej oraz Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.
06.04.2024 (sob.)
Playtest od godz. 17:00, dyskusja o godz. 19:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
ul. Próżna 7/9
Wstęp wolny / po angielsku