Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Stuka telematyczna – Echtzeitkunstwelt w PCSS Future Labs

Zapraszamy na spotkanie i warsztat z twórcami projektu Echtzeitkunstwelt: Renatą Kreil, Dominikiem Grünbühelem i Norbertem Unfugiem aka Martinem Chiettini, którzy zaprezentują opracowaną przez siebie technologię oraz wprowadzą publiczność w arkana pracy nad spektaklami telematycznymi. Działania Echtzeitkunstwelt pokonują ograniczenia związane ze zdalną produkcją i prezentacją sztuki performatywnej, redukując przy tym nie tylko koszty produkcyjne, ale i ekologiczne. Przede wszystkim jednak rozszerzają one pole kreacji artystycznej i projektowania interakcji między publicznością a wykonawcami.

Echtzeitkunstwelt to platforma do realizacji telematycznych spektakli teatralnych w wirtualnej rzeczywistości pozwalająca nawiązywać współpracę artystkom i artystom z całego świata. Poprzez interakcję różnych form sztuki (teatr lalek, muzyka, taniec, sztuki wizualne itp.) projekt bada możliwości performansu i interakcji między publicznością a wykonawcami w przestrzeni cyfrowej – zawsze dostosowanej do lokalizacji.

W ramach projektu powstały wirtualne instrumenty muzyczne kontrolowane na odległość, za pomocą których dźwięki, beaty i próbki są manipulowane za pomocą trójwymiarowych obiektów i tworzą choreografię: interaktywną, indywidualną lub zbiorową. Osoby zwiedzające mogą wpływać na przebieg wydarzeń poprzez rozglądanie się lub poruszanie się po pomieszczeniu. Elementy sterujące są rozmieszczone w całej przestrzeni performansu i wymagają pełnego zaangażowania uczestniczek i uczestników.

Wizyta Echtzeitkunstwelt będzie również etapem przygotowawczym dla pierwszych pełnych prezentacji tego projektu w Polsce realizowanych przy współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Kòniclab z Barcelony i Fundacją Axis Cactus.

Projekt Echtzeitkunstwelt jest realizowany przez austriackie centrum badawcze ACOnet będące częścią Austriackiej Krajowej Sieci Badawczo-Edukacyjnej (NREN) zajmującej się nauką, badaniami, edukacją, sztuką i kulturą.


28.06.2024, 18:00 
Art & Science Future Labs
ul. 
Zwierzyniecka 20
Poznań 
Wstęp wolny
Po angielsku



 

28.06.2024 18:00 Art & Science Future Labs
ul. Zwierzyniecka 20
Poznań
Wstęp wolny / po angielsku