Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Data: 23 - 24.04.2013 (wt. – śr.)
Miejsce: Teatr Polski, Stanisława Staszica 1, Bydgoszcz
Wstęp: wolny
po polsku

Na cykl imprez Dom Jelinek (20 - 30.04.2013) poświęconych polskiej recepcji twórczości Elfriede Jelinek złożą się:
aranżacja przestrzeni (topografia literacka i teatralna),
premiera sztuki Podróż zimowa w tłumaczeniu K. Bikont, reż. M. Kleczewska,
prezentacja sztuk Babel i O zwierzętach z repertuaru Teatru Polskiego Bydgoszcz,
prezentacja książek Elfriede Jelinek oraz polskojęzycznych publikacji poświęconych jej twórczości,
konferencja Jelinek po polsku. Tłumaczenia i inscenizacje
Partnerzy projektu: Teatr Polski Bydgoszcz, Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Konferencja JELINEK PO POLSKU. TŁUMACZENIA I INSCENIZACJE
Organizator: Monika Szczepaniak
Twórczość Elfriede Jelinek spotkała się w Polsce z bardzo dużym zainteresowaniem. W tłumaczeniu na język polski ukazało się siedem powieści noblistki, a także liczne dramaty, wiersze, eseje i przemówienia. Publikacjom utworów Jelinek towarzyszyły komentarze medialne i ożywione dyskusje. Kilka „tekstów dla teatru” doczekało się inscenizacji na polskich scenach, odbyło się także wiele prób czytanych, wykładów oraz dyskusji towarzyszących publikacjom lub inscenizacjom tekstów Jelinek.
Konferencja z udziałem tłumaczy tekstów i badaczy twórczości Elfriede Jelinek (literaturoznawców, kulturoznawców, językoznawców i teatrologów) podejmuje próbę podsumowanie i poddanie dyskusji polskiej recepcji twórczości Jelinek ze szczególnym uwzględnieniem problemów translacji oraz odbioru i interpretacji tekstów noblistki w przekładzie na język polski.
Szczegółowy program i pełna lista uczestników będą dostępne bliżej terminu na stronach www.germanistyka.ukw.edu.pl oraz AFK.



> Pobierz Program (wersja pdf) <

23.04 - 24.04.2013