Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Warsztaty ON-LINE:
Kaoko Amano & Tomasz Skweres
Warsztaty
z nowoczesnych technik śpiewu i nowych technik gry na wiolonczeli oraz krótka prezentacja sceny muzycznej w Austrii.
Organizatorami wydarzenia są Help Musicians Ukraine oraz Austriackie Forum Kultury.

Kaoko Amano urodziła się w Tokio. Początkowo studiowała śpiew i edukację muzyczną na Uniwersytecie Tokyo Gakugei. Następnie ukończyła studia podyplomowe w Konserwatorium Wiedeńskim. Zdobyła II nagrodę i nagrodę specjalną na VIII Konkursie Emmy Destinn. Głównie zajmuje się muzyką współczesną. 
Podczas warsztatów Kaoko Amano opowie o nowoczesnych technikach śpiewu w oparciu o kluczowe dzieło XX wieku - Sequenza III Luciano Berio. Dzieło zostało napisane prawie 60 lat temu, ale nie straciło nic ze swej aktualności i było na tyle nowatorskie w chwili powstania – zwłaszcza w zakresie wykorzystania nowoczesnych, wówczas zupełnie nowatorskich, technik gry – że na podstawie tego tekstu można stworzyć dość szczegółowy przegląd możliwości wokalnych i ich zastosowania we współczesnej muzyce. W swoim wykładzie Kaoko Amano opisze rozwój technik wokalnych w XX i XXI wieku, zaczynając od "pioniera" muzyki współczesnej - Austriaka Arnolda Schönberga.

Tomasz Skweres – ur. 3 kwietnia 1984 r., polski kompozytor i wiolonczelista mieszkający w Wiedniu. Studiował kompozycję u Chayi Czernowin i Detleva Müllera-Siemensa oraz wiolonczelę u Valentina Erbena i Stefana Kropfitscha na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu. 
Tomasz Skweres zaprezentuje nowe techniki gry na wiolonczeli oraz przedstawi krótki przegląd bardzo zróżnicowanej sceny muzycznej w Austrii, zwłaszcza jeśli chodzi o zespoły specjalizujące się w muzyce współczesnej, ale także festiwale muzyki współczesnej i uniwersytety muzyczne. 

Uczestnicy są zaproszeni do zadawania pytań i aktywnego udziału w warsztatach. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, gdyż powstał przede wszystkim z myślą o młodych artystach i artystkach z Ukrainy, których sytuacja zmusiła do ucieczki z kraju.


30.08.2022, 17:30 
 
ON-LINE, ZOOM
Po angielsku
Link do zooma: https://us02web.zoom.us/j/83445030002?pwd=ZEV5Z0ZGTDRSMWVBeUF1VkpBL2pKdz09







 

30.08.2022 17:30 ON-LINE