Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Stypendia badawcze w Międzynarodowym Centrum Badań Nauk Kulturoznawczych Uniwersytetu Sztuki Linz w Wiedniu 2023/2024

Termin nadsyłania zgłoszeń: 04.06.2022
Stypendia przeznaczone są dla badaczek i badaczy studiów postdoktoranckich. Organizatorzy zapewniają dobre warunki do pracy na miejscu oraz miesięczne uposażenie w wys. maks. 2.350 Euro. Pobyt stypendialny trwa jeden semestr. Aplikacje zawierające m.in. opis projektu badawczego składać można w języku niemieckim lub angielskim tylko przez stronę internetową organizatora.

Stypednia dla filmowczyń i filmowców mieszkających w Austrii 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 06.06.2022
Ten grant przeznaczony jest dla twórczyń i twórców sztuki filmowej z dorobkiem artystycznym, którzy albo posiadają austriackie obywatelstwo, albo na stałe mieszkają w Aiustrii. Stypendium w wys. 1400 Euro/mies. przeznaczone jest na artystek i artystów, którzy zajmują się filmem eksperymentalnym i których twórczość odznacza się innowacyjnym charakterem.

Kurs języka niemieckiego w Austrii dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat - lato 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.06.2022
Tym razem to nie grant, ale zaproszenie na odpłatny kurs języka niemieckiego na letnim obozie GKI DEUTSCH Sprachcamp dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Dwutygodniowy kurs odbywa się w Puchenstube w Dolnej Austrii i obejmuje 30 godzin stacjonarnej nauki języka niemieckiego w trzech różnych grupach zaawansowania, kontakty z rówieśnikami z Austrii w celu praktyki językowej a także bogaty program na spędzenie czasu wolnego. Opłata za kurs wynosi 1.710 Euro.

Uniwersyteckie stypendium Franza Werfla dla wykładowczyń i wykładowców języka niemieckiego i literatury austriackiej 2022/2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.09.2022
Stypandia Franza Werfla przeznaczone są dla wykładowczyń i wykładowców Germanistyki, którzy zajmują się literaturą austriacką. Pobyt stypendialny trwa od 4 do 9 miesięcy i możliwe jest jego przedłużenie do 18 miesięcy. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych a jego podstawa finansowa to 1.150 Euro. Od kandydatek i kandydatów wymagane jest deklaracja opieki naukowej ze strony wykładowczyni lub wykładowcy habilitowanego z docelowej uczelni austriackiej oraz dwa listy polecające z uczelni macierzystej w Polsce lub w innym kraju poza Austrią.

Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki w naukach historycznych 2022/2023

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.09.2022
Uniwersyteckie stypendium Richarda Plaschki przeznaczone jest dla badaczek i badaczy studiów historycznych. W ramach stypendium goszczące naukowczynie i naukowcy pracować mogą w instytutach uniwersytetu oraz prowadzić specjalistyczne badania w bibliotekach, archiwach i w placówkach badawczych. Stypendium trwa 4 do 18 miesięcy i dofinansowane jest kwotą 1.150 Euro/mies.

Dance on tour Austria 2022 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2022
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2022. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Europejskich i Międzynarodowych.