Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

STRABAG Artaward 2021 dla twórczyń i twórców rysunku i malarstwa

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.02.2021
Także w tym roku konkurs STRABAG Artaward  przeznaczony jest dla twórczyń i twórców m.in. z Polski, których głównym obszarem działań kreatywnych jest rysunek i malarstwo. Do ubiegania się o nagrodę zapraszamy osoby z rocznika 1981 i mlodsze, które posiadają dyplom wyższej uczelni artystycznej. Do konkursu zgłaszać można prace, które są własnością twórczyń i twórców i jednocześnie nie zostały wyróżnione wcześniej w żadnym innym konkursie. Na zwyciężczynie i zwycięzców czekają nagrody w wysokości 15.000-5.000 Euro oraz w formie prezentacji prac w Strabag Kunstforum i na wystawach indywidualnych w Strabag Artlounge w Wiedniu. 
 

Stypendium literackie miasta Wels 2021 dla autorek i autorów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.04.2021
Po raz siódmy już miasto Wels (w lokalnym dialekcie [vøːs]) w Górnej Austrii zaprasza autorkę lub autora na pobyt rezydencyjny. O stypendium ubiegać się mogą osoby z dorobkiem literackim, które, podczas trzymiesięcznego pobytu, będą miały gotowość do osobistego i twórczego zmierzenia się z krajobrazem społecznym i artystycznym miasta. Stypendium obejmuje bezpłatne zakwaterowanie oraz wsparcie w wysokości 1.100 Euro/miesięcznie. Z uwagi na spotkania z lokalną publicznością znajomość, przynajmniej podstawowa, języka niemieckiego jest nieodzowna.

Stypendium literackie miasta Graz 2021/2022 dla autorek i autorów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2021
Idea tradycyjnego pisarza miejskiego średniowiecza, który protokołował posiedzenia rajców miejskich, została tu podjęta w nowatorski, współczesny sposób. Zaproszona pisarka/pisarz będzie miał/a możliwość poświęcenia się pracy literackiej i zmierzenia się z atmosferą i środowiskiem kulturalnym miasta w spokoju i bez presji finansowej (miesieczna dieta to 1.300 €). Do udziału zaproszone są literatki i literacki z dorobkiem artystycznym. Stypendium trwa od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022. 
 

Międzynarodowa Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.05.2021
80 grantów na pokrycie czesnego (opłat za kursy) czeka na uczestniczki i uczestników letnich kursów sztuk pięknych w Salzburgu. Obejmują one szeroką paletę dziedzin od programowania, sztukę mediów i film przez design i urbanistykę po poetykę, krytykę sztuki, performance i rzeźbę. Do udziału zaproszone są zarówno profesjonalistki i profesjonaliści sztuki, jak i amatorki i amatorzy. Kursy trwają od 1 do 4 tygodni i odbywają się od 17 lipca do 28. sierpnia 2021 r. albo w wersji hybrydowej, albo online

Nagroda im. Szymona Wiesenthala

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2021
Narodowy Fundusz Republiki Austrii na Rzecz Ofiar Narodowego Socjalizmu przy parlamencie austriackim ogłasza pierwszą edycję Konkursu o Nagrodę im. Szymona Wiesenthala. Nagroda dotowana łączną sumą 30.000 Euro, przeznaczona jest dla osób indywidualnych lub/i organizacji, które wykazują szczególne zaangażowanie obywatelskie w przeciwdziałanie antysemityzmowi oraz działają na rzecz rzetelnego informowania o Holocauście.

Międzynarodowa Konferencja Nauczycielek i Nauczycieli Języka Niemieckiego - WIEDEŃ 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.10.2021
Rok 2022 będzie należał do Wiednia! Trwają przygotowania do Międzynarodowej Konferencji Nauczycielek i Nauczycieli Języka Niemieckiego, która odbędzie się od 15 do 20 sierpnia 2022.