Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

STRABAG Artaward 2022 - konkurs sztuki malarstwa i rysunku

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.02.2022
To kolejna edycja międzynarodowego konkursu Strabag Artaward, skierowanego do twórczyń i twórców szeroko rozumianego malarstwa i rysunku z Polski, Austrii Czech, Słowacji i Węgier, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Uczestniczki i uczestnicy muszą posiadać dyplom ukończenia artystycznej uczelni wyższej.
W konkursie przyznana zostanie główna nagroda w wys. 15.000 Euro oraz cztery wyróżnienia po 5.000 Euro. Zgłaszane prace muszą znajdować się w posiadaniu zgłaszających je twórczyń i twórców a w wypadku przyznania nagrody, organizator konkursu nie nabywa praw do nich. Nie można zgłaszać prac, które zostały wyróżnione wcześniej w jakimkolwiek innym publicznym konkursie.

Akademia Dyplomatyczna w Wiedniu: Letni Kurs Języka Niemieckiego i Studiów Austriackich 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.05.2022
Tym razem to nie grant, ale zaproszenie na odpłatny Letni Kurs Języka Niemieckiego i Studiów Austriackich organizowany przez Akademię Dyplomatyczą w Wiedniu. Program jest czterotygodniową kombinacją łączącą intensywne szkolenie języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania z warsztatami i wykladami o historii, ekonomii, polityce i kulturze Austrii. Podczas kursu organizowane będą projekty badawcze dające uczestniczkom i uczestnikom możliwość odkrycia “prawdziwego” Wiednia poza turystycznymi stereotypami a także wizyty w organizacjach międzynarodowych, które swoją siedzibę mają w stolicy Austrii.

Uniwersyteckie stypendium Franza Werfla dla wykładowczyń i wykładowców języka niemieckiego i literatury austriackiej 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2022
Stypandia Franza Werfla przeznaczone są dla wykładowczyń i wykładowców Germanistyki, którzy zajmują się literaturą austriacką. Pobyt stypendialny trwa od 4 do 9 miesięcy i możliwe jest jego przedłużenie do 18 miesięcy. Stypendium nie ma ograniczeń wiekowych a jego podstawa finansowa to 1.150 Euro. Od kandydatek i kandydatów wymagane jest deklaracja opieki naukowej ze strony wykładowczyni lub wykładowcy habilitowanego z docelowej uczelni austriackiej oraz dwa listy polecające z uczelni macierzystej w Polsce lub w innym kraju poza Austrią.