Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Stypednium literackie miasta Eferding z okazji 800-lecia istnienia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2021
Miasto Eferding w Górnej Austrii obchodzi w 2022 roku 800-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zaprasza pisarki i pisarzy do aktywnego spotkania ze środowiskiem kulturalnym i społecznym podczas stypendium literackiego na miejscu od 01.02.2022 do 31.10.2022. Stypendium skierowane jest do twórczyń i twórców z dorobkiem literackim i znajomością języka niemieckiego.