Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Nagroda Międzykulturowa 2020 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2020
Po raz siódmy zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy i Spraw Międzynarodowych. W obliczu kryzysu wywołanego COVID19 szczególne znaczenie będą miały projekty służące radzeniu sobie z wprowadzonymi ograniczeniami i ich skutkami dla życia społecznego, zwłaszcza osób o zróżnicowanym pochodzeniu oraz przynależących do różnych grup społecznych. W poprzednich edycjach konkursu nagroda dwa razy trafiła do Polski. W 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 4 kategorii wynosi 5.000 - 10.000 Euro.

IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Research Fellowship na rok akademicki 2021/2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.08.2020
IFK Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór na program badawczy dla naukowczyń i naukowców z tytułem doktora, zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.
Stypendia badawcze przyznawane są na jeden semestr a ubiegać może się o nie każdy, niezależnie od narodowości czy przynależności do jakiejkolwiek instytucji naukowej.

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.09.2020
Rząd Landu Styrii zaprasza twórczynie i twórców  do ubiegania się o stypendia Artist-in-Residence. Stypendia przeznaczone dla młodych (do 40 r.ż.), międzynarodowych artystek i artystów wszelkich dziedzn sztuki oraz dla teoretycznek i teoretyków sztuki, którzy chcieliby artystycznie zmierzyć się ze sztuką i kulturą Landu Styrii. 
 

Nagroda Cesarza Maksymiliana za wkład w tworzenie polityki lokalnej i regionalnej w Europie (2021)

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.01.2021
Nagroda Cesarza Maksymiliana przyznawana jest za projekty społeczne, które - na płaszczyźnie lokalnej i regionalnej - w wyjątkowy sposób przyczyniają się do budowania zrozumienia i integracji europejskiej, pokojowego współistnienia oraz spójności w Europie. Skuteczność projektu, trwałość i kreatywność, a także nacisk na przekonanie innych grup docelowych do zaangażowania się we wspólne działania na rzecz Europy są istotnymi przesłankami przy wyborze laureatek/laureatów. Nagroda pieniężna (10.000,- Euro) przeznaczona jest na realizację zwycięskiego projektu.

Program rezydencyjny Junior Fellowship w Centrum Badawczym Nauk o Kulturze Uniwesytetu Sztuk w Linz z siedzibą w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.01.2021

Program Junior Fellowship skierowany jest do naukowców i naukowczyń, które pracują nad pracą doktorską poświęconą zagadnieniom nauk o kulturze i nauk społecznych a której opiekunka lub opiekun naukowy pochodzi z uczelni w Austrii.
Temat pracy naukowej nie musi, ale może dotyczyć jednego z dwóch tematów przewodnich: Kultury przekładu i Innej pracy. Program skierowany jest do osób władających językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym.

Protopia/Solarpunk - konkurs na projekt artystyczny dotyczący skutecznej strategii przezwyciężenia kryzysu klimatycznego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2021
Konkurs na projekt artystyczny dotyczący strategii przezwyciężenia kryzysu klimatycznego i towarzyszących mu szans na trwałe zmiany społeczno-kulturowe. Wydaje się, że dzisiaj zasadnicze drogi walki z kryzysem klimatycznym zostały już dobrze rozpoznane, dlatego ważne jest, by projekt odziwierciedlał przesunięcie środka ciężkości dyskusji o zmianach klimatycznych z perspektywy kryzysu na perspektywę realnych rozwiązań.