Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Stypendium literackie miasta Wels 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2020
Trzymiesięczne stypendium (1.07.-30.09.2020) przeznaczone jest do pisarek i pisarzy bez ograniczeń wiekowych, którzy w swej pracy literackiej koncentrują się przede wszystkim na tematyce współczesnej, wykazują się samodzielnością twórczą i gotowi są do kontaktów z mieszkankami i mieszkańcami miasta Wels. Stypendium wynosi 1.100 Euro miesięcznie.
Mile widziana jest podstawowa znajomość jęz. niemieckiego.

IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Research Fellowship na rok akademicki 2021/2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.08.2020
IFK Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór na program badawczy dla naukowczyń i naukowców z tytułem doktora, zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.
Stypendia badawcze przyznawane są na jeden semestr a ubiegać może się o nie każdy, niezależnie od narodowości czy przynależności do jakiejkolwiek instytucji naukowej.

Nagroda Cesarza Maksymiliana za wkład w tworzenie polityki lokalnej i regionalnej w Europie (2021)

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.01.2021
Nagroda Cesarza Maksymiliana przyznawana jest za projekty społeczne, które - na płaszczyźnie lokalnej i regionalnej - w wyjątkowy sposób przyczyniają się do budowania zrozumienia i integracji europejskiej, pokojowego współistnienia oraz spójności w Europie. Skuteczność projektu, trwałość i kreatywność, a także nacisk na przekonanie innych grup docelowych do zaangażowania się we wspólne działania na rzecz Europy są istotnymi przesłankami przy wyborze laureatek/laureatów. Nagroda pieniężna (10.000,- Euro) przeznaczona jest na realizację zwycięskiego projektu.

Stypendium literackie miasta Wels 2021 dla autorek i autorów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.04.2021
Po raz siódmy już miasto Wels (w lokalnym dialekcie [vøːs]) w Górnej Austrii zaprasza autorkę lub autora na pobyt rezydencyjny. O stypendium ubiegać się mogą osoby z dorobkiem literackim, które, podczas trzymiesięcznego pobytu, będą miały gotowość do osobistego i twórczego zmierzenia się z krajobrazem społecznym i artystycznym miasta. Stypendium obejmuje bezpłatne zakwaterowanie oraz wsparcie w wysokości 1.100 Euro/miesięcznie. Z uwagi na spotkania z lokalną publicznością znajomość, przynajmniej podstawowa, języka niemieckiego jest nieodzowna.

Międzynarodowa Konferencja Nauczycielek i Nauczycieli Języka Niemieckiego - WIEDEŃ 2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.10.2021
Rok 2022 będzie należał do Wiednia! Trwają przygotowania do Międzynarodowej Konferencji Nauczycielek i Nauczycieli Języka Niemieckiego, która odbędzie się od 15 do 20 sierpnia 2022.

Stypednium literackie miasta Eferding z okazji 800-lecia istnienia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2021
Miasto Eferding w Górnej Austrii obchodzi w 2022 roku 800-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zaprasza pisarki i pisarzy do aktywnego spotkania ze środowiskiem kulturalnym i społecznym podczas stypendium literackiego na miejscu od 01.02.2022 do 31.10.2022. Stypendium skierowane jest do twórczyń i twórców z dorobkiem literackim i znajomością języka niemieckiego.