Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Research Fellowship na rok akademicki 2018/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2017
IFK Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór na program badawczy dla naukowczyń i naukowców z tytułem doktora, zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.
Stypendia badawcze przyznawane są na jeden semestr a ubiegać może się o nie każdy, niezależnie od narodowości czy przynależności do jakiejkolwiek instytucji naukowej.

Międzynarodowy Konkurs "Franz Schubert i muzyka współczesna" dla wykonawczyń i wykonawców

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.10.2017
Międzynarodowy Konkurs "Franz Schubert i muzyka współczesna" zaprasza do udziału wykonawczynie i wykonaców w następujących kategoriach: duet wokalno-instrumentalny (pieśń) / trio fortepianowe / kwartet smyczkowy.

Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków / kurs uniwersytecki na Uniwersytecie Wiedeńskim

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2017
W tym wypadku wyjątkowo nie jest to zaproszenie do składania aplikacji o grant. Uniwersytet Wiedeński zaprasza na dwutygodniowy kurs p.t. "Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków" obejmujący zarówno seminaria uniwersyteckie jak i uzupełnianie wiedzy teoretycznej bezpośrednio "w terenie" - w Wiedniu.  
Kurs trwa od 2 do 17 lutego 2018.

Stypendium rezydencyjne dla artystki lub artysty fotografii w Museumsquartier w Wiedniu na grudzień 2017

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.10.2017
Program Q21 Artist-in-Residence w MuseumsQuartier w Wiedniu jest międzynarodowym programem stypendialnym. Rocznie blisko 40 artystek i artystów fotografii mieszkających poza Austrią, zapraszanych jest na dwa miesiące do Wiednia, by mieszkać i pracować w atelier Q21 w MuseumsQuartier. Podczas pobytu rezydentki i rezydenci tworzą projekty wspólnie z miejscowymi artystkami i artystami.

Europejskie Forum Alpbach - Inkubator Idei Przyszłości

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.03.2018
700 najlepszym studentkom i studentom (do 30 roku życia) z całego świata fundacja Europejskie Forum Alpbach przyznaje atrakcyjne stypendia, które umożliwiają udział w trzytygodniowej konferencji w austriackim Tyrolu. Celem spotkania jest wymiana  poglądów, pomysłów i kontaktów.

3. Letnia Akademia Uniwersytetu Andrássy w Budapeszcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2018
3. Letnia Akademia Uniwersytetu Andrássy w Budapeszcie zaprasza na tygodniowe seminarium p.t. "Region Naddunajski - pomiędzy dekonsolidacją a odnową. Aktualne dyskursy o stanie demokracji". Seminarium odbywa się w języku niemieckim.