Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Nagroda im. Margarethy Lupac 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2018
Fundacja pożytku publicznego Margaretha Lupac-Stiftung przy parlamencie austriackim zaprasza do ubiegania się o Nagrodę im. Margharety Lupac 2018. Do Nagrody zgłoszone mogą zostać lub zgłosić mogą się osoby i instytucje, które są wybitnie zaangażowane w rozwój demokracji i parlamentaryzmu w Austrii. Nagroda wynosi w tym roku 15.000 Euro i może zostać dowolnie podzielona pomiędzy trzy zwycięskie osoby i/lub instytucje.

Studia podyplomowe na Prywatnym Uniwersytecie im. Zygmunta Freuda w Berlinie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.07.2018
Tym razem to nie grant, ale zaproszenie na studia podyplomowe w roku 2018/2019 na kierunku Stosunki Kulturowe i Migracja na Prywatnym Uniwersytecie im. Zygmunta Freuda w Berlinie. Studia skierowane są do absolwentek i absolwentów kierunków społecznych i humanistycznych i rozpoczną się 15.10.2018. Rekrutacja trwa.

3. Letnia Akademia Uniwersytetu Andrássy w Budapeszcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2018
3. Letnia Akademia Uniwersytetu Andrássy w Budapeszcie zaprasza na tygodniowe seminarium p.t. "Region Naddunajski - pomiędzy dekonsolidacją a odnową. Aktualne dyskursy o stanie demokracji". Seminarium odbywa się w języku niemieckim.

Dance on tour Austria 2018 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.12.2018
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2018. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Q21 - Programy rezydencyjne dla artystek i artystów sztuk wizualnych w Museumsquartier w Wiedniu 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.09.2018
Museumsquartier w Wiedniu zaprasza artystki i artystów sztuk wizualnych z Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej na dwu- lub trzymiesięczne pobyty rezydencyjne w Wiedniu w roku 2019. Do dyspozycji rezydujących jest studio oraz stypendium w wysokości 1050 Euro na miesiąc. Stypendium to nie ma ograniczeń wiekowych.

Poszukujemy praktykantki/praktykanta!

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17.09.2018
Austriackie Forum Kultury oferuje od zaraz do dnia 14.12.2018 miejsce na praktykę dla zamieszkałej w Austrii studentki/studenta, absolwentki/absolwenta zawodowej szkoły wyższej lub uniwersytetu z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego.
Praktyka umożliwia zapoznanie się z szerokim spektrum działań i zadań Forum w praktyce i stanowić może rzetelne przygotowanie do wejścia na rynek pracy.