Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum.
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

V. Międzynarodowy konkurs im. BÉLI BARTÓKA

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.09.2017
Zapraszamy pianistki i pianistów w wieku 7-25 lat do udziału w konkursie fortepianowym organizowanym przez Konserwatorium Muzyczne Landu Stryrii.
Uczestniczki i uczestnicy, podzieleni na 6 grup wiekowych, przestawiają jeden utwór z twórczości kompozytora i Klasyków Wiedeńskich oraz jeden z epoki Baroku, Romantyzmu, Impresjonizmu lub innych.

50 stypendiów Artist-in-Residence w 2018 r. w Wiedniu i Salzburgu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18.09.2017
Urząd Kanclerski Republiki Austrii we współpracy z KulturKontakt Austria zaprasza do ubiegania się o stypendia Artist-in-Residence, które odbyć można będzie w 2018 roku w Wiedniu i Salzburgu.
Rezydencje służą poznaniu austriackiego krajobrazu kulturalnego i nawiązaniu kontaktów z austriackimi twórczyniami i twórcami. Celem stypendium jest realizacja własnego projektu artystycznego.

Program rezydencyjny dla artystek i artystów z Austrii we wrocławskim WRO Art Center

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.08.2017
“The sky above the port was the color of television tuned to a dead channel” to temat przewodni programu  Artist-in-Residence, skierowanego do artystek i artystów, kuratorek i kuratorów mieszkających w Austrii a realizowanego we Wrocławiu we WRO Art Center. Program jest wspólnym przedsięwzięciem WRO i Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

IFK - Międzynarodowe Centurm Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Senior Fellowship na rok akademicki 2018/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2017
IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu ogłasza nabór na program stypendialny  IFK_Senior Fellowship. O stypendium ubiegać się mogą naukowczynie i naukowcy ze znaczącym dorobkiem naukowym, którzy w IFK chcieliby zarówno poświęcić się własnym badaniom naukowym, jak również nawiązać współpracę naukową ze stypendystkami i stypendystami programu z Austrii. 
Preferowane są zgłoszenia osób o międzynarodowej renomie naukowej, które ze względu na profil swych publikacji są ekspertkami i ekspertami w swojej dziedzinie.

IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Research Fellowship na rok akademicki 2018/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2017
IFK Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór na program badawczy dla naukowczyń i naukowców z tytułem doktora, zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.
Stypendia badawcze przyznawane są na jeden semestr a ubiegać może się o nie każdy, niezależnie od narodowości czy przynależności do jakiejkolwiek instytucji naukowej.

Letnie seminarium „Grenzen und Identitäten“ na Uniwersytecie Andrássy w Budapeszcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2017
Europeizacja i globalizacja przyniosły ze sobą otwarcie granic, doprowadzając jednocześnie w społeczeństwach do wzrostu poczucia niepewności, co znów pociągnęło za sobą zwrot ku idei narodowej suwerenności i narodowej tożsamości. Od 23. do 30. lipca 2017 Letni Uniwersytet Andrássy w Budapeszcie zaprasza uczestniczki i uczestników z Europy Środkowo-Wschodniej, Południowo-Wschodniej, Wschodniej oraz z Austrii, Niemiec i Szwajcarii do udzialu w seminarium p.t. "Grenzen und Identitäten" („Granice i Tożsamości“).  Językiem seminarium jest jęz. niemiecki.