Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Stypendium dla doktorantek i doktorantow, których promotorka/promotor pracują naukowo na jednym z austriackich uniwersytetów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 19.01.2018

Stypendium IFK_JUNIOR FELLOWSHIP 2018/19 dla młodych doktorantek i doktorantów (do 35 roku życia), obywatelek i obywateli austriackich lub takich, których promotorka/ promotor pracuje naukowo na jednym z austriackich uniwersytetów.

Programy badawcze Międzynarodowego Centrum Badań Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2018
Program badawczy Research Fellowship przeznaczony jest uczestniczek i uczestników studiów postdoktoranckich, którzy znajdują się na wczesnym etapie kariery naukowej. Program Senior Fellowship skierowany jest do naukowców z bogatym dorobkiem naukowym. Oba programy obejmują semestry akademickie 2018/2019. Aplikację składać można przez stronę internetową IFK Kunstuniversität Linz in Wien.

Milena Jesenská Fellowship 2019/20 Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 11.01.2019
Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu zaprasza doświadczone dziennikarki i dziennikarzy do ubiegania się o stypendium im. Mileny Jesenkiej. Przez trzy miesiące od lipca 2019 do czerwca 2020 roku wybrane osoby będą mogły prowadzić pogłębione badania nad dowolnym tematem przy wsparciu merytorycznym, finansowym i infrastrukturalnym Instytutu.

Dance on tour Austria 2020 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2020
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2020. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Transformacje kulturowych i społecznych mobilności

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.03.2020
20 stypendiów Letniej Akademii Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk Kulturoznawczych Uniwersytutu Sztuk Linz w Wiedniu czeka na naukowczynie i naukowców zainteresowanych interdyscyplinarnym spojrzeniem na kwestie kulturowej i społecznej mobilności, jej zmian i wyzwań, przed jakimi w tej kwestii stoją społeczeństwa. Językiem roboczym 
Akademii jest jęz. niemiecki.

IFK - Międzynarodowe Centurm Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Senior Fellowship na rok akademicki 2021/2022

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.08.2020
IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu ogłasza nabór na program stypendialny  IFK_Senior Fellowship. O stypendium ubiegać się mogą naukowczynie i naukowcy ze znaczącym dorobkiem naukowym, którzy w IFK chcieliby zarówno poświęcić się własnym badaniom naukowym, jak również nawiązać współpracę naukową ze stypendystkami i stypendystami programu z Austrii. 
Preferowane są zgłoszenia osób o międzynarodowej renomie naukowej, które ze względu na profil swych publikacji są ekspertkami i ekspertami w swojej dziedzinie.