Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Nagroda Międzykulturowa 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.03.2018
Już po raz piąty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową. W poprzednich edycjach konkursu nagroda dwa razy trafiła do Polski. W zeszłym roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 4 kategorii wynosi 5.000 Euro.

Modele przynależności: przyjaźń, pokrewieństwo, sieć kontaktów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2018
Pytanie o przynależność i jej kulturowo-społeczne formy od kilku lat znów staje się aktualne. Wzmacniają je polityczne debaty o narodowości, języku, kulturze i religii oraz zjawisko coraz większej mobilności, medialności i cyfryzacji. Wzmacniają je także dynamiki nowego porzadku relacji pokrewieństwa i tęsknota za przyjaźnią, której można by zaufać.  
Centrum Badań IFK Internationales Forschungszentrum Kulturwissenschaften zaprasza w sierpniu do Linz badaczki i badaczy nauk o kulturze i nauk społecznych, którzy chcieliby wziąć udział w seminarium na ten temat. Jego językiem roboczym jest jęz. niemiecki.

Studia Międzynarodowe i Europejskie w Letniej Szkole Uniwersytetu w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2018
Tym razem to nie grant ani stypendium, ale zaproszenie na odpłatny międzynarodowy, międzykulturowy i interdycyplinarny kurs letniej szkoły Uniwersytetu w Wiedniu International and European Studies. Kurs obejmuje zajęcia z prawa, politologii, ekonomii, historii, kultury oraz języka niemieckiego. Trwa cztery tygodnie i odbywa się w Lake Wolfgang w Austrii.

Europejskie Forum Alpbach - Inkubator Idei Przyszłości

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.03.2018
700 najlepszym studentkom i studentom (do 30 roku życia) z całego świata fundacja Europejskie Forum Alpbach przyznaje atrakcyjne stypendia, które umożliwiają udział w trzytygodniowej konferencji w austriackim Tyrolu. Celem spotkania jest wymiana  poglądów, pomysłów i kontaktów.

Stypendium im. Richarda Plaschki dla badaczek i badaczy zajmujących się historią Austrii

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2018

Stypendium im. Richarda Plaschki wspiera te uczone i uczonych, badaczki i badaczy nauk historycznych, którzy zajmują się historią Austrii i których celem jest współpraca naukowa przekraczająca granice państw i dziedzin naukowych.
Stypendystki i stypendyści będą mogli pracować gościnnie w danym instytucie badawczym lub prowadzić badania w bibliotekach, archiwach i innych instytucjach naukowych.

Stypendium dla doktorantek i doktorantow, których promotorka/promotor pracują naukowo na jednym z austriackich uniwersytetów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 19.01.2018

Stypendium IFK_JUNIOR FELLOWSHIP 2018/19 dla młodych doktorantek i doktorantów (do 35 roku życia), obywatelek i obywateli austriackich lub takich, których promotorka/ promotor pracuje naukowo na jednym z austriackich uniwersytetów.